Mallorca
Activities with Animals

Enter your dates to find available activities

Sightseeing in Mallorca

Möchten Sie alle Aktivitäten in Mallorca entdecken? Sehen Sie hier die vollständige Liste.

What people are saying about Mallorca

Do akvaria jsme se dostali kolem 12h a této hodiny nelitujeme, neboť jsme viděli na několika místech jak se daná zvířátka krmí a zároveň jsme k tomu dostali přednášku, která byla jak v angličtině, němčině i španělštině velmi dobře srozumitelná. Jediné, co nám pokazilo návštěvu byl fakt, že v tomto období (začátek listopadu) bylo veškeré občerstvení a kavárny zavřené. Ve výsledku nám to až tolik nevadilo, jelikož poblíž akvária je spoustu restaurací. Určitě doporučujeme navštívit.

What a wonderful experience from start to finish. A fun and experienced team, taking us on a horseback tour of the Alcudia forest (first time on a horse!) and then an hour of interesting and humorous wine-tasting with some amazing Mallorcan wines and cheeses. This is a must-do for anyone staying in the North-East of Majorca!

Such a lovely aquarium. Good variety of marine life. They also have a great Amazon jungle section. The turtle rehabilitation section was so interesting. They also have a lot of sting rays, eagle rays in the tanks. Highly recommended!

This is an must see place in Mallorca! Wonderfu! Our favourite place is the chilling zone in front od the shark tank! Simply love it!

stay long and enjoy , went back around a few times with three year old, also loved water play area outside